Certyfikowany Organiczny Szampon i Żel do Mycia Ciała

Znajdź najbliższą aptekę

Organiczny szampon i żel do mycia ciała w jednym jest produktem certyfikowanym przez Ecocert Greenlife. Jak wszystkie produkty z linii BIOKAP, również ten kosmetyk nie zawiera drażniących skórę substancji – parabenów, silikonów, perfum, barwników syntetycznych oraz surowców genetycznie modyfikowanych. W skład produktu wchodzą przede wszystkim naturalne składniki (stanowią one aż 99,23% wszystkich składników) wywodzące się z roślin, które w dużym stopniu pochodzą z upraw ekologicznych (aż 12,93%).

Ogromną zaletą produktu jest jego uniwersalność – może być stosowany zarówno jako szampon, jak również jako płyn do mycia ciała. Ze względu na to, że ma wpływać pozytywnie nie tylko na skórę głowy i włosy, ale również na skórę całego ciała, posiada większą ilość substancji kojących, nawilżających oraz oczyszczających. Proteiny pszenne i ryżowe, które mieszczą się w składzie zarówno szamponów, jak i płynów do mycia, korzystnie wpływają na gładkość skóry oraz jedwabistość włosów.

Mimo że kosmetyk jest przeznaczony do pielęgnacji wszystkich – niezależnie od wieku, to jednak jest szczególnie polecany sportowcom. Dzięki zawartości olejków eterycznych z tymianku i lawendy, kosmetyk wspaniale myje skórę i włosy i można go używać każdego dnia.