Pielęgnacja włosów bez szkodliwych składników

Przemysł kosmetyczny jest jedną z najprężniej działających gałęzi handlu. Na półkach sklepowych znaleźć można najróżniejsze kosmetyki do ciała, włosów czy suplementy diety. Przecięta osoba wydaje na nie od kilkunastu do nawet kilkuset złotych miesięcznie. Nie każdy produkt jest jednak wart zakupu. Ogromny wybór specyfików jest nie tylko dobrodziejstwem, ale także pułapką. Łatwo bowiem trafić na bardzo zły kosmetyk. Jedną z rzeczy, których warto się wystrzegać jest nadmiar związków chemicznych w składzie szamponów czy odżywek. Ze względu na szkodliwość parabenów, emulgatorów czy SSL powinniśmy unikać kosmetyków, w których są one zawarte.

Parabeny są substancjami konserwującymi. Wydłużają one termin przydatności danego produktu. Niestety liczne badania wykonywane na przełomie ostatnich dziesięciu lat dokładnie pokazują, że parabeny mają destrukcyjny wpływ na ludzkie zdrowie, którego nie warto poświęcać dla urody. Odżywka bez parabenów będzie o wiele lepszym produktem pielęgnacyjnym. Przy regularnym stosowaniu z pewnością uda nam się zużyć kosmetyk przed upływem daty ważności. Nie ma więc potrzeby sztucznie jej przedłużać. Jeśli odżywka będzie skomponowana z naturalnych składników, jej okres przydatności i tak będzie długi, a wpływ na stan zdrowia może być wyłącznie pozytywny.

Z roku na rok coraz więcej producentów decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty szamponów bez SSL. Jest to efekt testów, które wykazały, że SSL ma szkodliwy wpływ na skórę głowy i może być stosowany jedynie w małych ilościach i krótkotrwale. Pod skrótem SSL kryje się środek chemiczny, który powoduje pienienie się kosmetyków. Przeciętna osoba uważa, że tylko pięknie pieniące się produkty są w stanie dokładnie umyć skórę głowy i włosy. Tymczasem piana ma jedynie funkcję dodatku do właściwego działania szamponu. Ilość piany nie przekłada się w żaden sposób na jego działanie. Jest natomiast wyznacznikiem zastosowania szkodliwego SSL. Szampony, których skład oparty jest o naturalne składniki będzie najlepszym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji.

 

Dane kontaktowe

Siedziba firmy

Lab Pharma
Ul. Pl. Czerwca 1976 nr 2 lok.203
02-495 Warszawa

Kontakt

T: +48 22 644 50 57
E: biuro@labpharma.pl

Formularz

Imię i nazwiskoE-mailTreść


Dane kontaktowe